Arıza Çözümleri

Arıza Çözümleri

Tüketici olarak en çok karşılaşacağınız işaretler Şunlardır ;

  1. Kombide Su Yok (Su basınız 1.5 Bar) olması gerekmektedir. Nasıl su basıldığını Bilmiyorsanız Kombiye su nasıl basılır yazısını inceleyebilirsiniz
  2. Ateşleme Yok (Kombi Doğal gaz vanalarını Kontrol edinizKombi altında ve Dış kapı yanında olmak üzere 2 Adet gaz vanası bulunmaktadır. Ne tarafa açıldığını İlgili yazı Kombi neden çalışmaz Yazısını inceleyerek öğrenebilirsiniz.
  3. Hava akışı hatası (servis çağırınız)
  4. Aşırı ısınma hatası (servis çağırınız)
  5. Merkezi ısıtma (Kalorifer hatası) (servis çağırınız) Faydalı olacak ise Kombi petekler ısınmıyor yazısını okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.
  6. Sıcak su hatası (servis çağırınız) Yada faydalı olabilecek Kombiden sıcak su gelmiyor yazısını okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.
  7. Kombi Reset ikaz ışığı ‘nın yanıp yanıp sönmesi (Reset tuşuna 3 sn basıp bırakınız(on-off Ayar Düğmeli ise) R Harfine çevirip 3 sn bekleyiniz..!

R harfi yok ise Off Kapalı konumuna getiriniz Genelde Demirdöküm Aden – Kalisto bu şekilde reset atılır. Daha sonra tekrar normal konuma alıp deneyiniz.

Not ; Eğer kombi Altından su geliyorsa veya tesisatta herhangi bir petekte su kaçağı var ise Kombi su yok, Düşük su basınç hatası verecektir. (Bakınız 1. şık) Kombiye sık sık su basıyorsanız, kombi altından su Kaçırma, Damlatma var ise Kombi neden su akıtır  yazısını inceleyebilirsiniz.